Two and a Half Men

Charlie jest czterdziestoletnim kawalerem, który nie narzeka na brak powodzenia, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Mieszka w dużym, położonym tuż nad oceanem, domu w Malibu. Ma opinię hedonistycznego, szowinistycznego kobieciarza. Akcja serialu rozpoczyna się w momencie rozwodu Alana z pierwszą żoną. Traci on wtedy swój dom na jej rzecz i zamieszkuje u dawno niewidzianego brata, Charliego. Alan jest w połowie odpowiedzialny za opiekę nad synem, dlatego Jake (mający 10 lat w chwili rozpoczęcia emisji), głównie na czas weekendów, wprowadza się do domu swojego ojca oraz wujka.

Rose była samotną sąsiadką braci, która odkąd spędziła wspólną noc z Charliem pragnęła być jak najbliżej niego. Pojawiła się w sporej ilości odcinków, jednak zazwyczaj były to krótkie sceny. Najczęściej pełniła funkcję terapeutki Alana i Charliego, między którymi nierzadko dochodziło do konfliktów na różnym tle. W miarę rozwoju akcji serialu, udział Rose zmniejszał się stopniowo, do tego momentu, że zniknęła z jego obsady.

Ważną rolę w serialu odgrywa postać Berty, sarkastycznej, mającej cięty język pomocy domowej. Jako jedna z nielicznych potrafi skutecznie ukrócić zapędy Alana, Charliego, a nawet nieposkromionego Jake’a.

Evelyn, jest wielokrotnie rozwiedzioną, egoistyczną, biseksualną i rozwiązłą matką braci. Regularnie uprawia sport, a także dba o linię i wygląd. Alan i Charlie odpowiedzialność za wszystkie swe niepowodzenia zrzucają właśnie na nią, robiąc to jednocześnie w przepełniony humorem sposób. Evelyn, mimo pozorów oraz licznych manipulacji, kocha swoich synów i wnuka. Dwóch i pół online

Jednym z głównych wątków serialu jest konflikt osobowości dwóch diametralnie różniących się od siebie braci: Charliego, wolnego strzelca, prowadzącego swobodne, beztroskie życie i Alana, poukładanego i pedantycznego lekarza. Alan okazuje niekiedy przejawy zazdrości wobec pozbawionego zmartwień życia Charliego, stara się nawet wpływać na jego decyzje. W wyniku tego, często dochodzi do kłótni między braćmi, które mają charakter bardziej humorystyczny. Każdy sezon serialu zawiera chociaż jeden odcinek, w którym dochodzi do poważnego konfliktu między Alanem i Charliem. Pod koniec tych epizodów spory zostają jednak zawsze zażegnane.

Spora dawka humoru Dwóch i pół wzięła się z prawdziwego życia Chucka Lorre’a, jego twórcy i producenta. W wywiadzie dla magazynu Entertainment Weekly Holland Taylor powiedziała, że tworząc postać Evelyn Lorre użył własnych relacji z matką.

Tags: , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.