Długofalowe skutki ignorowania antykoncepcji

Wiele ludzi jest zdania, że wybór metody antykoncepcyjnej nie jest istotną sprawą. Badania prezentują, że praktycznie każda z rozpowszechnionych metod formy zabiegania ciąży ma efektywność na zbliżonym poziomie. Mimo wszystko te niewielkie promile różnicy powodują, że naprawdę warto kilkakrotnie przemyśleć tą kwestię.
Nie tylko kwestie zabezpieczenia przed ciążą odgrywają tu najważniejszą rolę – istotna jest także wygoda kochanków. Nie każdy chłopak dobrze czuje się w prezerwatywie i jednocześnie nie każda kobieta pozytywnie znosi przyjmowanie tabletek hormonalnych. Decyzja związana z dobraniem metody powinna być podjęta przy udziale obu stron na podstawie ustalonego kompromisu.
Tak czy inaczej cenię fakt, że przynajmniej przeglądasz ten artykuł – oznacza to, że interesujesz się tematem. Niestety sporo ludzi – głównie młodych – całkowicie pomija duże ryzyko zajścia w ciążę. Potem możemy zauważyć na ulicy nowych rodziców dobierających strój na chrzciny dla swojego dziecka. Chrzciny stanowią dla nich duży wydatek – często jeszcze nie pracują, a jeśli mają skromne oszczędności to codziennie uszczuplają je koszty utrzymania niemowlaka. Obecnie mamy modę na bogate chrzciny – wydatki generuje zwłaszcza matka, która wcześniej wykupuje zabiegi upiększające, polecane przez gabinety kosmetyczne, a później zastanawia się jeszcze jak dobrać fryzurę, decydując się w większości przypadków na rozjaśnianie włosów.

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.