Szybsza wersja Windowsa

Spróbujmy sobie odpowiedzieć na zagadnienie, która wersja windowsa jest szybsza tzn wersja 32bit czy może 64 bit?

Jeżeli posiadamy system 64-bitowy jego główna dobrą cechą jest sposobność wykorzystania większej ilości pamięci ram i przede wszystkim posiada on dużo większą wydajność w rożnych programach wytworzonych na systemy 64 bitowe. Kluczową wadą, przynajmniej na początku obecności takich systemów, był brak sterowników pod różnorakie urządzenia, jak skanery, zewnętrzne karty dźwiękowe itp. Niestety sterowniki 32-bitowe nie załadują się poprawnie dobrze w windowsie 64.

Jeżeli już mamy windows 32bit to jest niestety odwrotnie. Ma możliwość on skorzystać tylko z 3GB ramu. Nawet, jeżeli już zainstalujemy pamięci do komputera ponad to pc ją pokaże dobrze, to system windows jej nie wykorzysta. Jednak do systemów 32bit jest, co najmniej na razie znacznie więcej sterowników i nie musimy się martwić, że urządzenia albo aplikacja przestanie działać.

Przeinstalowując własnymi siłami windows na 64bit przede wszystkim sprawdźmy czy do naszego laptopa są odpowiednie sterowniki 64 bit ponieważ możne się zdarzyć że wyłącznie do niektórych podzespołów będą stworzone a do innych nie i nasz komputer nie będzie w stanie dobrze pracować

Przeinstalowanie z 32 bit na 64 bit

Jeżeli już niestety wybraliśmy błędną decyzję i nabyliśmy Windows 7 tzw 64 bitowy i jakieś urządzenie nie posiada sterowników do naszego windowsa to możemy spróbować uruchomić Windows 7 o architekturze 32 bitowej. Jednakowo jest w drugą stronę, jeżeli zakupiliśmy Windows 32-bitowy a potrzebny nam jest szybszy Windows 64bit to możemy go zainstalować. Jedynym problemem w tą stronę jest konieczność po przez telefon aktywacji systemu, oraz dodatkowo warunek upewnienia się że wytwórca notebooka przewidział taką możliwość i stworzył sterowniki do systemu w wersji 64 bitowej.

O ile takie zmiany przerastają nasze możliwości sugeruję korzystać z wiedzy profesjonalistów

Tags: , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.