Co jedzą koty

Kupując kota, musimy zdać sobie sprawę, że to nie tylko słodki towarzysz rodziny, który swoim wyglądem będzie urozmaicał nasze życie. To, przede wszystkim, zwierzę, które ma mnóstwo różnorodnych potrzeb. Najpierw, zatem uświadommy sobie, że pielęgnacja kotów może zajmować sporo czasu oraz wymagać od nas specjalistycznych działań. Dostrzegając to, będziemy mogli lepiej dopasować dla siebie konkretną odmianę kota. Jeśli nie mamy czasu na codzienne czesanie jego włosów, to lepiej jest wybrać rasę, która ma krótkie futro lub też jest łysa tak, jak choćby sfinksy. Nie zapominajmy, iż część ras wymaga również wychodzenia z domu, toteż będziemy musieli znaleźć czas na spacery.

 

Całkowicie inną, ale jeszcze ważniejszą kwestią jest co jedzą koty. Wbrew powszechnie panującej opinii, koty nie mogą być karmione mlekiem. Możemy czasem podać im do wypicia parędziesiąt mililitrów białego płynu, lecz prawidłowa dieta kota uwzględnia, głównie, mięso zwierzęce oraz rybne. W dodatku, można również podawać kotom odpowiednio przygotowane jarzyny. Zważając na to, iż samodzielnie bardzo ciężko jest wybrać prawidłowe dawki poszczególnych składników odżywczych, o wiele łatwiejszym wyjściem jest zaopatrzenie się w gotową, profesjonalną karmę suchą czy tę puszkową. Pamiętajmy tylko, by wziąć przy tym pod uwagę wagę oraz wiek naszego przyjaciela.

 

Decydując się na adopcję kota, przemyślmy, czy przypadkiem nie mamy uczulenia na jego sierść lub też substancję zawartą w jego ślinie. Mimo wszystko, nawet, jeśli stwierdzono u nas alergię, nie trzeba zupełnie rezygnować z kota. Występują, bowiem także kot dla alergika. Są to odmiany takie jak sfinks, devon rex, kot syberyjski lub też neva masquerade. Część z nich nie posiada futerka, a odmienne| mają w swojej ślinie o wiele mniejsze ilości substancji alergennej, dzięki czemu pozostawanie w ich towarzystwie nie skończy się żadnym atakiem alergicznym. Nim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, należy zapoznać się z rasą i sprawdzić, jaka będzie reakcja naszego organizmu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.