Endokrynolog Bielsko

Następnie u dzieci, hormony są podstawowym czynnikiem decydującym o przebiegu procesu dojrzewania.

Nadzór nad nimi pełni gruczoł leżący wewnątrz czaszki to jest przysadka mózgowa, która otrzymuje sygnały z mózgu. To co słyszymy, widzimy o czym myślimy ma duży wpływ na naszą równowagę hormonalną.

Specjalista endokrynolog zajmuje się zaburzeniami funkcjonowania narządów wytwarzających hormony tj. substancji chemicznych wydzielanych do krwiobiegu.

Czynność tarczycy wpływa na: przemiana materii i apetyt potliwość suchość obrzęki, wypadania i jakość włosów czynność serca poziom cholesterolu, zdolność percepcji i reakcji uczucie zimna bądź ciepła rozwój układu nerwowego w ciąży u noworodka Hormony decydują o jakości życia człowieka.

Począwszy już od jego urodzenia w trzecim trymestrze ciąży, hormony mają wpływ na prawidłowy rozwój i różnicowanie dziecka.

Hormony u dorosłych wpływają m.in. na: samopoczucie, poziom “energii” życiowej sprawność psychoruchową, częstość akcji serca utrzymanie poziomu cukru, postęp miażdżycy naczyń i wiele innych bardzo ważnych funkcji życiowych.

Podstawowe narządy wytwarzające hormony to nie tylko zwykle kojarzona z nimi tarczyca. Tarczyca to niewielki w stanie zdrowym narząd podobny do motyla znajdujący się w dolnej części szyi i z doświadczenia często bywa kojarzona z zaburzeniami endokrynologicznymi, pomniejszając rolę równie istotnych i bardzo ważnych dla stabilności hormonalnej pozostałych narządów. Do istotnych dla gospodarki hormonalnej a zupełnie pomijanych zaliczamy: jajniki, przytarczyce.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.