Fotografia panoramiczna

Myślę, że fotografie panoramiczną można podzielić na 3 rodzaje: cylindryczne, kuliste i płaskie Fotografia Panoramiczny. I cylindrycznej panorama obejmuje wewnętrzne i zewnętrzne-cylindrowy silnik panorama. Fotografowania techniką cylindrycznym panorama obejmuje 3 metody: metoda poziome, pionowe i ukośne metody metody. I Panorama sferyczna obejmuje wewnętrzne i zewnętrzne-sfera-sfera panorama.

Inner-cylindrowy panorama: ustawienia kamery utrzymać stałą w trakcie fotografowania, a obraz powstaje przez przetwarzanie post zdjęć zaprojektowanych poprzez włączeniu aparatu lub obracanie 360 ° konwencjonalnego aparatu. Metoda ta znana jest jako panorama wewnętrznej cylindra. Ponieważ fotografię do wyświetlania musi być zawarty wewnątrz od końca do końca, kreując cylinder, widzowie stojący w docenić fotografii, więc technologia ta nazywana jest wewnętrzną o pojemności panorama.

Outer-cylindrowy panorama: O ile wziąć tego typu obrazy, powinno się przedmiotem stałej i robić fotografię z całego kręgu tematu. Kiedy obrazki są wyświetlane, są one także zamieszczone od końca do końca, kreując cylinder, niemniej jednak powinny one być na zewnątrz, a widzowie stanąć poza cylinder ich docenić. Tak nazywamy ten rodzaj techniki panorama zewnętrzna cylindra.

Inner-sfery panorama: Aktualnie istnieją dwa sposoby, by strzelać tego rodzaju panorama. Jednym z nich jest: strzelać do obrazów przedmiotu w przód, tył, lewo, w prawo, w górę iw dół strony z formularzem składania poprzez konwencjonalne aparaty średniego formatu sceny wokół są włączone. Na wyświetlaczu, obrazy powinny być połączone, by stać się puste piłki, z obrazkimi wewnątrz. A widzowie stanąć wewnątrz kuli je oglądać. Drugi to: wykorzystywanie ryb soczewki oka albo konwencjonalnymi obiektywami strzelać wiele fragmentów fotografię, a następnie umieścić je razem kompozycję za radą specjalnego oprogramowania. Panoramiczny wyświetlacz tej postaci ma możliwość zostać wykazana za pomocą komputera. Omówione wyżej dwie metody znane są jako wewnętrzne sfery panorama.

Zewnętrznej sfery panorama: Temat musi być kulą lub zbliżony do kuli. Podczas robienia fotografię trzeba obrócić w równej odległości wokół obiektu, aby wielowymiarowe fotografowania obrotów, aż pełne sceny sfery są wypełnione. Następnie obrazy powinny być poskładane do postaci kuli, z obrazami na zewnątrz. Technika ta zwana jest zewnętrznej sfery panorama. W chwili obecnej możemy spostrzec cały satelita świata zdjęcie map przez Internet, który został postrzelony przez to samo technika.

Planar-panorama: Taka technika jest przeważnie używane do obrazów, które nie mogą być wypełnione w jednym czasie, tak jak ulice lub grupy budynków. Aparat jest tłumaczone w równej odległości wzdłuż temat, aż cały zagadnienie jest zakończony. Następnie kawałki są syntetyzowane za zdjęcie panoramiczne, które nazywa się Planar-panorama.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.