Zwierzęta w naszym mieszkaniu

Większość z nas przyznaje, iż miłośnicy zwierząt z reguły dzielą się na dwie grupy. Jedni to ci, którzy preferują psy, inni to miłośnicy kotów. Co ciekawe, wydaje się, iż tych drugich w ostatnich latach jest coraz więcej. Na pewno można to połączyć z tym, iż jesteśmy coraz bardziej zapracowani, a koty lepiej znoszą naszą nieobecność niż psy, które wymagają spacerów oraz zwiększonej uwagi. Razem z rosnącym zainteresowaniem kotami, rośnie też ilość rasowych kotów pojawiających się w naszych domach. Wśród tych, które są nabywane częściej niż do tej pory, możemy dostrzec kot brytyjski. Są one stosunkowo proste w wychowaniu, a do tego zachwycają szatą. W dodatku, są popularne w całej Europie, więc nie zaskakuje, że zadomowiły się także w Polsce.

 

Niemniej jednak, w naszym kraju największą grupę wszystkich kotów wciąż stanowią kot dachowiec. I choć pytanie o ulubioną odmianę może być dla sporej części z nas trudne, to jednak ciężko znaleźć ludzi, którzy nie lubiliby naszych rodzimych dachowców. Są to standardowe koty nierasowe, które mogą mieć rozmaitą wielkość, najróżniejsze kolory, a poza tym ich charakter jest ukształtowany przez warunki, w jakich przebywają. Większa część z kotów zaliczanych do tej kategorii jest bezdomna. Część może liczyć na pomoc uczynnych osób, inne trafiają do schronisk czy też fundacji. Niestety, sporo dachowców nigdy nie znajdzie domu, a ich niekontrolowany rozród będzie sprzyjał ciągłemu powiększaniu się ich populacji.

 

Jedną z rzadziej występujących w Polsce odmian są koty egipskie charakter. Ich hodowlą zajmują się głównie profesjonalne hodowle. Podobnie jest z rasami takimi, jak koty syjamskie czy te orientalne, jak choćby bengalskie. Jednakże, koty perskie, chociaż również wywodzą się z dalekich rejonów globu, zyskały znaczną sławę już wiele lat temu. Ta najbardziej rozpowszechniona odmiana na świecie ma swoich miłośników niemalże w każdym kraju, zatem nie może ich brakować również w Polsce naszym Państwie.

Tags: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.