ABC esencji kwiatowych

Esencje kwiatowe, lub zapachowe są lekami medycyny naturalnej. Esencje czy też inaczej ekstrakty produkowane są na bazie naturalnych kropli zapachowych zawartych w roślinach. Takie krople pomagają odzyskać samopoczucie oraz odpowiednią równowagę emocjonalną. W przeciwieństwie do popularnych środków, po które zazwyczaj sięgamy w sytuacjach stresowych, nie stanowią zagrożenia dla naszego organizmu.

Metoda leczenia za pomocą ekstraktów i esencji kwiatowych została spopularyzowana przez brytyjskiego lekarza i naukowca, Edwarda Bacha. On, jako pierwszy sporządził recepturę olejków, które pomagają ukoić skołatane nerwy. Esencje kwiatowe Bacha zażywa się doustnie w postaci kropli, wytwarzanych z roślin. W ten sposób, krople szybko i skutecznie poprawiają nasze samopoczucie oraz redukują towarzyszące temu napięcie.

Esencje kwiatowe takie jak esencje Bacha pomagają między innymi osobom, zmagającym się z objawami lękowymi, oraz cierpiącym na bezsenność. Krople są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, dlatego możliwe jest ich zażywanie profilaktyczne. W ten sposób możemy ochronić się przed negatywnym wpływem sytuacji stresowych na nasz organizm. Dodatkową ich zaletą jest to, że są właściwe dla każdego niezależnie od wieku czy płci.

Esencje olejki czy też ekstrakty są sporządzane z różnych roślin. Każda z nich zwalcza inny problem natury emocjonalnej. Przykładowo krople z buku czerwonego są odpowiednie dla osób, które często odczuwają irytację związaną z działaniami innych ludzi. Esencje z dębu szypułkowego natomiast są przeznaczone dla osób, które cierpią na pracoholizm. Jeżeli dolega nam więcej problemów, można łączyć krople w odpowiednie mieszanki.

Terapia kroplami Bacha opiera się na wykorzystywaniu różnych esencji kwiatowych. Dr. Bach podzielił esencje zapachowe pod względem 7 stanów emocjonalnych, w których możemy się aktualnie znajdować. Pośród tych stanów znajdują się między innymi brak pewności siebie, samotność, nadwrażliwość czy też przygnębienie i rozpacz. W zależności od tego, w jakim stanie emocjonalnym jesteśmy, wykorzystujemy różne zapachy. Możliwe jest także mieszanie esencji.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.