Być fryzjerem

W celu zdobycia doświadczenia, wstępnym ruchem mogą być praktyki, staże oraz kursy fryzjerskie, realizowane razem z programem teoretycznym w różnych jednostkach szkoleniowych. Ważne by znać różnice pomiędzy nimi, by wiedzieć co każda z nich może wnieść do warsztatu fryzjera na każdym etapie edukacji. Odpowiedni wybór ścieżki kariery na etapie edukacji to różnica pomiędzy czterema latami czy dwoma miesiącami.

Fryzjerskie szkolenie online
Internetowy kurs fryzjerski obejmuje filmy, materiały graficzne i tekstowe, dzięki którym fryzjer uczy się wybranej techniki. Pełny kurs może trwać 10 tygodni i kosztować w granicach 3tys. zł, dodatkowo wymagane jest także posiadanie własnych główek treningowych. Jednak zdalne szkolenia fryzjerskie pozwalają na rozwój umiejętności we własnym tempie i bardzo krótkim czasie.

Szkoły policealne dedykowane są osobom dorosłym, które postanowiły wykształcić się jako fryzjerzy, często nawet mając już za sobą wykształcenie w innym zawodzie. Oprócz przedmiotów zawodowych często obejmują również podstawowe nauczanie z zakresu pedagogiki i psychologii. Zaletą szkół policealnych jest ich przystępność dla osób dorosłych i mniejsza niż w innych typach szkół ilość lat spędzonych na edukacji.

Fach fryzjera wymaga przede wszystkim umiejętności praktycznych i teoretycznych, które mogą być nabywane w szkołach fryzjerskich. Jednak we fryzjerstwie doświadczenie jest znacznie ważniejsze od wykształcenia i do samego wykonywania zawodu nie jest potrzebne ukończenie szkoły. Często zamiast długiej nauki warto pójść drogą na skróty i wybrać kursy fryzjerskie lub szkolenia u znanych fryzjerów i edukatorów.

Akademie fryzjerskie oferują dodatkową możliwością jaką są fryzjerskie kursy doszkalające, podnoszące posiadane kwalifikacje. Za dzień wartościowego szkolenia (np. kurs upięć), uczestnik zapłaci ok. 300-400 zł, wynosząc ze szkolenia rozwinięcie posiadanego potencjału o nowe techniki i umiejętności. Szkolenia są także z konkretnych technik a nawet fryzur krok po kroku.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.