Domki nad jeziorem

Każdy z nas jako pierwszy krok przygotowań urlopowych zaczyna od tego gdzie pojedzie. Czy będą to kwatery w górach czy nad jeziorem, a może jednak nadmorska miejscowość. Następnie sprawdzamy kiedy możemy w ogóle pojechać na wczasy. Czy pod koniec lata, gdzie polskie morze jest już trochę zimniejsze, czy może początek lata czy koniec czerwca, gdzie w Polsce jest największy upał.

Wakacje to nie tylko dobry odpoczynek w nadmorskiej miejscowości czy górskim kurorcie. To przede wszystkim przygotowanie. Aby być gotowym do wyjazdu na długo oczekiwany urlop trzeba dokładnie przygotować cały wyjazd krok po kroku, szczególnie planując noclegi nad morzem. Warto więc zaopatrzyć się w rysik i papier i przeczytać poniższy artykuł, ponieważ jest on właśnie o przygotowaniach wakacyjnych.

Mając na uwadze naszą szerokość geograficzną mamy dość duży problem. Polskie morze, czy może Morze Śródziemne. Wiadomo, skupiamy się wtedy na wakacje nad morzem, nie patrząc na miejscowość. Zakładamy, że górą jest w tym roku Bałtyk. Wiadomo, cena też gra dużą. Chociaż ostatnio pojawiają się gruponowe wyjazdy niemalże po połowie ceny. Trzeba jednak trafić na ciekawą ofertę.

Wyruszamy w pojedynkę? Domki w górach najlepiej wynajmować większą grupą, zawsze jest. Ale co z intymnością? Gdy mamy żonę i dzieci, sprawa jasna, jedziemy z najbliższymi, ewentualnie zabieramy jedną parę przyjaciół – ale tylko, ze też są z rodziną. Bo co miałby robić nasz kolega przyjeżdżając samemu,hmmm, chyba tylko podrywać drugą połówkę.

Przed powrotem a także przed wyjazdem trzeba się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj przede wszystkim o cel podróży, spakowanie najpotrzebniejszych\najbardziej pilnych rzeczy oraz zabranie ze sobą specyfiki na komary czy kleszcze jeśli wybieramy domki w górach. No i pomoc geograficzna. Jeśli mamy GPS’a to pół biedy, gorzej jeśli nie posiadamy takiego bajeru. Wtedy pozostaje nam mapa Polski i przynajmniej podstawowa umiejętność nabyta na kursie harcerskim.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.