Inwestycje w nieruchomości

Wbrew prognozom rynek nieruchomości w 2010 roku był bardzo spokojny. Szaleństwa związane ze światowymi giełdami i walutami nie miały wpływu nie tylko na kupno mieszkań, ale również inwestycje w grunt. Taka stabilna sytuacja pozwoliła nowym nabywcom dokonywać przemyślanych działań, które kończyły się odbiorem kluczy do domów.

Klienci przeważnie wywodzą się z grup o zamożnym statusie, wciąż rośnie popyt na budownictwo jednorodzinne. Rodziny chcąc być „na swoim”, szukają odpowiedniego sposobu, aby mieć możliwość usamodzielnienia się. Dla takich klientów rynek nieruchomości musi mieć przygotowaną odpowiednią ofertę.

Najważniejszym aspektem jest przewidywanie skutków inwestycji, zamrażanie pieniędzy musi być przemyślane, ponieważ sama odsprzedaż po upływie założonego okresu, już powinna nam zapewnić zysk, to jednak ziemia, na której zaplanowaliśmy rozwój bazy i mieszkań, zwróci się z nawiązką. Uzależnione jest to także od momentów kryzysowych, kiedy branża deweloperska poniosła straty, w chwili obecnej chwalebnie sytuacja jest już o wiele lepsza.

Inwestowanie w Polsce ma jeszcze jeden niezaprzeczalny plus, ziemia jest o wiele tańsza niż w innych państwach Unii Europejskiej. Nie musimy być rekinami biznesu, żeby kupować, wystarczy dopasowany kredyt, często brany pod hipotekę innej nieruchomości i możemy liczyć na początku na zysk 10% w skali roku, jeśli chodzi o nieruchomości, bądź 20% inwestując w ziemię uprawną.

Nie bez znaczenia dla rynku nieruchomości są także inwestycje w poprawę infrastruktury drogowej. Jeśli możemy wygodnie dojechać w dane punkty, to z pewnością jakość życia ulega poprawie. W tym świetle małe i średnie przedsiębiorstwa szukają okazji na inwestycje poza granicami miast.

Bezpieczniejszą formą inwestowania są działania nakierowane na grunt rolny. Często taką ziemię kupuje się z myślą o odrolnieniu i odsprzedaży klientom biznesowym. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli działki są położone w okolicy większych skupisk, oddalonych do pięćdziesięciu kilometrów. W jaką ziemię inwestować? Wydaje się, że najbardziej atrakcyjny jest grunt o przeznaczeniu budowlanym i użytkowym, najemców na magazyny nie powinno zabraknąć. Zyskowna będzie również ziemia rolna o dużym areale pod uprawy rolnicze.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.