Inwestycje w nieruchomości

Wbrew prognozom rynek nieruchomości w 2010 roku był bardzo spokojny. Szaleństwa związane ze światowymi giełdami i walutami nie miały wpływu nie tylko na kupno domów, ale również inwestycje w grunt. Taka stabilna sytuacja pozwoliła nowym inwestorom dokonywać przemyślanych działań, które kończyły się odbiorem kluczy do domów.

Inną branżą, która wymaga i czerpie z rynku nieruchomości i gruntu jest turystyka. Coraz częściej miasta doceniają potencjał w podniesieniu dochodów poprzez polecanie regionu i jego osobliwości. Poszukiwany staje się spokój, wygoda i indywidualne podejście, co sprzyja rozwojowi agroturystyki, która czerpie nie tylko z korzyści ziemskich, jak również z zabudowań i zaplecza sanitarnego.

Najważniejszym aspektem jest przewidywanie skutków inwestycji, zamrażanie pieniędzy musi być przemyślane, ponieważ sama odsprzedaż po upływie założonego okresu, już powinna nam zapewnić zysk, to jednak ziemia, na której zaplanowaliśmy rozwój zabudowań i mieszkań, zwróci się z nawiązką. Uzależnione jest to także od momentów kryzysowych, kiedy branża deweloperska poniosła straty, w chwili obecnej chwalebnie sytuacja jest już o wiele lepsza.

Klienci przeważnie wywodzą się z grup o zamożnym statusie, wciąż rośnie popyt na budownictwo jednorodzinne. Rodziny chcąc być „na swoim”, szukają odpowiedniego kredytu, aby mieć możliwość usamodzielnienia się. Dla takich klientów rynek nieruchomości musi mieć przygotowaną odpowiednią szansę.

Nie tylko domy cieszyły się dobrą współzależnością pomiędzy popytem, a podażą w roku ubiegłym. Również inwestowanie w ziemię według prognoz mogło przynieść duże profity, a w szczególności w ziemię rolną, która w prognozach mogła przynieść nawet tysiąckrotne zyski. W tym świetle możemy zadać sobie pytanie czy inwestowanie pieniędzy w ten sektor jest opłacalne?

Inwestowanie w Polsce ma jeszcze jeden niezaprzeczalny plus, grunt jest o wiele tańsza niż w innych państwach Unii Europejskiej. Nie musimy być rekinami biznesu, żeby kupować, wystarczy dopasowany kredyt, często brany pod hipotekę innej nieruchomości i możemy liczyć na początku na zysk 10% w skali roku, jeśli chodzi o nieruchomości, bądź 20% inwestując w ziemię uprawną.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.