Jak zrobić samemu biżuterię

Własnoręcznie wykonana biżuteria stała się ostatnio niezwykle popularna. W internecie można znaleźć mnóstwo wskazówek i porad dotyczących tego jak zrobić samemu biżuterię. Sklepy proponują produkty pomocne w samodzielnym wykonaniu naszyjników bransoletek czy kolczyków. W ich ofercie znajdują się kółka do kolczyków, koraliki, kleje do zdobienia czy też różnego rodzaju żyłki. Dzięki tym akcesoriom w prosty sposób możemy stworzyć wymarzoną biżuterię.

Inne ozdoby jak na przykład bransoletki również możemy zrobić samodzielnie. Przy wykonaniu bransoletek wykorzystujemy te same materiały, co przy naszyjniku. Oprócz tego możemy upleść “bransoletki przyjaźni” wykonywane z muliny. W zależności od tego jak grubą bransoletkę chcemy zrobić, wybieramy odpowiednią liczbę nitek, a następnie po kolei na każdej nitce splatamy supełki. W internecie możemy znaleźć różne wzory takich bransoletek.

Własnoręcznie robione kolczyki są niezwykle modne i proste do samodzielnego wykonania. Do ich zrobienia potrzebne są haczyki lub kółka, dzięki którym będzie można nosić kolczyki. Z pozostałych materiałów możemy wykorzystać między innymi modelinę. Jest ona niezwykle plastyczna i można ją dowolnie ukształtować. Następnie gotową formę z doczepionymi haczykami wstawiamy do piekarnika na 10 minut by masa się utwardziła.

Naszyjniki można zrobić wykorzystując koraliki i żyłkę bądź rzemyk czy łańcuszek. W zależności od tego jak ma wyglądać naszyjnik i do czego chcemy go nosić dobieramy odpowiednią długość żyłki i nawlekamy koralikami, bądź innymi akcesoriami. Przy własnoręcznym wykonywaniu biżuterii wszystko jest uzależnione od naszej wyobraźni. Jeśli mamy głowę pełną pomysłów, naszyjnik wykonamy nawet z zamka błyskawicznego.

Jeżeli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o ozdobach i dodatkach do stroju, warto zaglądać na blogi na temat biżuterii. Znajdziemy tam różne ciekawostki i rady dotyczące dobierania biżuterii, a także jak samemu zrobić biżuterię. Aby odszukać taki blog wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową przykładowo blog o biżuterii własnoręcznie robionej i przejrzeć otrzymane wyniki.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.