Kow-Pol.pl Leon Pawlak Łódź

Elegancja łącząca stalowe elementy kute, dobry smak i znakomitą technikę da Państwu wspaniały efekt końcowy. Wykonanie oryginalnych ogrodzeń, krat, balustrad itp. wymaga wiele pracy i odpowiedniej techniki, ale w rezultacie powstają niemal dzieła sztuki.

Dzisiaj kowalstwo pełni funkcję estetyczną, niezwykłą w swojej formie. Szeroka i oryginalna oferta elementów z metalu umożliwia każdemu tworzenie własnych kompozycji i wykorzystanie ich w ogrodzeniach, balustradach, kratach. Ich niepowtarzalność pozwoli wyróżnić Wasz dom, mieszkanie, miejsce pracy. Prostota czy bogactwo ozdób z metalu daje się wkomponować w każdy styl architektoniczny.

Kowalstwo artystyczne jako forma rzemiosła znana jest już od starożytności. Szczególny rozwój tej sztuki polegającej na obróbce metalu, miał miejsce w średniowieczu. W gotyku pojawiły się dekoracyjne balustrady metalowe kraty, zamki itp. W XV w. zaczęto wytwarzać przedmioty codziennego użytku z metalu dziś nazywane sztuką użytkową. Wraz z rozwojem produkcji mechanicznej nastąpił upadek rzemiosła kowalskiego.

Jesteśmy firmą z wieloletnią tradycją w branży stalowych elementów kutych. W naszej ofercie znajdziecie bardzo szeroki asortyment w tym stalowe elementy kute, akcesoria do bram, ogrodzenia i balustrady. Wykonujemy również elementy na życzenie nie objęte tą ofertą. Zapewniamy dostępność materiałów dla branży kowalsko-ślusarskiej w Łodzi do natychmiastowego odbioru.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.