Wakacyjna przygoda na rzece.

Co zabrać ze sobą na spływ kajakowy? Dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z kajakami poniżej przedstawiamy, krótki spis niezbędnych rzeczy. Ponieważ cały ekwipunek wieziemy w kajakach, należy zabrać tylko niezbędne rzeczy.
– torba, plecak, worek wodoszczelny (mile widziane plecaki bez stelaży)
– karimata – kubek, miska albo menażka, sztućce
– worki na śmieci (przydatna gruba i szeroka taśma klejąca do sklejania i zawiązywania worków)
– latarka
– sztormiak, bądź przeciwdeszczowa kurtka
– obuwie na kajak (najlepiej trampki, mogą być sandały lub specjalne buty kajakowe)
– nakrycie głowy, krem z filtrem
– strój kąpielowy, ręcznik

Letnie miesiące, na które czeka się z utęsknieniem, mogą przyprawić o zawrót głowy, gdy trzeba wybrać miejsce wypoczynku. Egipt, Turcja, Hiszpania kuszą korzystnymi ofertami, ale czy na pewno można odpocząć pośród tłumu ludzi na nadmorskiej plaży? Jeśli szukają Państwo czegoś niekonwencjonalnego, proponujemy inny rodzaj wypoczynku: odprężenie i relaks na spływie kajakowym. Spływ kajakowy to sposób na atrakcyjne wakacje.

Kajaki polietylenowe czy kajaki z laminatu? Kajaki polietylenowe zapewniają bezpieczeństwo i komfort uczestników spływu. Wykonane są z odpornego na uszkodzenia tworzywa, niezastąpione na górskie i bardziej rwące rzeki. Należy dodać, że w tej chwili kajakarstwo górskie opiera się tylko i wyłącznie na kajakach polietylenowych.

Gdzie rozpocząć zabawę w kajaku? Wda to rzeka przepływająca przez Bory Tucholskie dobra dla początkujących kajakarzy i nie tylko. Piękno otaczającego świata, przeszkody do pokonania bez wychodzenia z kajaka to atuty sprawiające, że każdy tu znajdzie coś dla siebie. Dla zupełnych nowicjuszy proponujemy spływy jednodniowe. Kilka godzin wystarczy aby zapoznać się z technikami wiosłowania i manewrowania kajakiem. Niektórym te kilka godzin wystarczy aby połknąć bakcyla kajakarstwa.

Spływy kajakowe to jedna z najtańszych form aktywnego wypoczynku. Świat widziany z wody wygląda zupełnie inaczej niż ten z brzegu. Dopiero płynąc kajakiem możemy dotrzeć do miejsc trudno dostępnych z lądu gdzie czeka na nas bogadztwo fauny i flory. Nasza firma oferujeSpływy kajakowe Wdą, Brdą oraz Wierzycą dla grup indywidualnych oraz grup zorganizowanych.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.