Wałeckie Gimnazjum – młodzi artyści.

Cykl prac przedstawiający magiczne symbole – maskę i lustro. Maska to symbol teatru, gry aktorskiej, a także skrywania uczuć. Lustro – “Przeznaczeniem teatru, jak dawniej tak i teraz, było i jest służyć niejako za zwierciadło naturze”. Z pozorów proste kartony, wewnątrz pełne tajemnic. Prosta rzecz okazać się może niezwykłym przedmiotem. Pudła z zagadką. Drzewo kryje w sobie wiele tajemnic… zna moc sekretów, obserwuje nasze losy. Nie ocenia, nie zdradza. Jest dwukolorowy motyw drzewa namalowany na meblach.

Instalacje z płytek CD. „Światło pozwala nam odnaleźć drogę w ciemnościach. Jest źródłem nadziei”. Zwykłe przedmioty, a tak wiele potrafią przypomnieć o najważniejszym etapie w życiu każdego człowieka – o dzieciństwie. Kompozycja złożona z konia na biegunach, lalki i huśtawki. Cykl prac poświęcony kobiecie. „Ciche i nieśmiałe, pewne siebie, okrutne, piękne, wesołe, cierpliwe i zmienne. Kobiety są magiczne… Matki, żony, kochanki, córki… Mają tak wiele oblicz. Wszystkie są podobne, a jednocześnie każda z nich jest inna”.

Każdy obraz ma swoja historię. A z historią wiąże się tajemnica. Kto wie, co miał na myśli malarz malując dane dzieło oraz czym się inspirował? Istnieje wiele reprodukcji. Ja przedstawiłam dzieła znanych artystów nieco inaczej niż w rzeczywistości.
Bez względu na epokę, modę, szał i trend, światło zawsze odgrywało rolę naturalnego artysty. Swoją zawrotną prędkością pozwalało tworzyć obrazy, których nawet najznakomitszy malarz nie potrafi odwzorować. Jasne smugi światła to dzieło, jakim olśniewa nas przyroda.

Wystawa- Projekcje – to własne wyobrażenia, wrażenia, spostrzeżenia, emocje – wszystko to, co powstaje w naszej głowie po obejrzeniu dobrego filmu. W cyklach prac zastosowaliśmy znane nam techniki plastyczne: akryl, collage, asamblaż, instalacje, a ponieważ od roku w naszej szkole funkcjonuje pracownia witrażu – zastosowaliśmy także witrażową technikę tiffaniego. Wernisaż – jak co roku rozpoczął spektakl– „Casting”

Ludzie tworzą przesądy, zabobony i wierzenia od zarania dziejów. Nieznane lub niewyjaśnione fakty zastępują prostymi historiami. Niektóre z nich są tak głęboko zakorzenione w naszej kulturze, że wielu ludzi nie wyobraża sobie, iż może być inaczej. Ludzie wierzą w nie, żywią przekonanie, że są prawdą i że dzięki temu osiągną szczęście – jak nie za życia, to chociaż po śmierci.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.