Katalog stron a wyszukiwarka

Poza tym możemy dodać przykładowo swoje strony do odpowiedniego katalogu. Dużą zaletą portalu jest możliwość bezpłatnego korzystania, z wyżej wskazanej usługi. Część tego typu usług jest płatna, na ogół poprzez wysłanie SMS-a. A w sumie, właśnie teraz płacimy za wszystko.

Ogólnie witryna ma charakter ogólnoinformacyjny. Na nim znajdziemy, takie kategorie jak kultura, edukacja, sport, muzyka, motoryzacja, firma, praca a także wiele, wiele innych. Ponadto do każdej tematyki są przyporządkowane podkategorie. Momentalnie można dowiedzieć się o czym jest określona strona, konkretnie: krótko, zwięźle i na temat. W głównej części portalu jest także ranking najlepiej ocenianych witryn, co natychmiast sugeruje gdzie warto kliknąć myszką. Jest to doskonałe wyjście dla niecierpliwych osób.

Mankamentem dużych, popularnych wyszukiwarek, jest ilość stron, którą musimy przewertować (czasami mam wrażenie, że bez końca). Dla mnie akurat jest to bardzo denerwujące. A w katalogu, mamy wszystko, przysłowiową: kawę na ławę. Zaoszczędzimy głównie czas i czasem nerwy, np.: jak szukamy czegoś na wczoraj.

Profesjonalny katalog stron, to taki w którym wszystkie wiadomości są właściwie rozmieszczone. Znaczy to, że, dane są poukładane w jasny i logiczny sposób. Najważniejszy jest układ tematyczny, takie żeby można było wyszukać natychmiast, to czego akurat szukamy.

Zwykły układ graficzny umożliwi poruszanie się po stronie osobie, która na co dzień nie ma styczności z internetem. Owszem, jest jeszcze gro osób, które w ogóle nie korzysta z dobrodziejstw potęgi, jaką jest internet. Może nie potrzebują, lub zwyczajnie nie chcą. Albowiem nie każdy musi robić to co wszyscy. Uważam jednak, że, chociaż podstawowy zakres wiedzy na temat obsługi komputera i przeglądarki internetowej, przydaje się i to bardzo, czy tego chcemy, czy nie.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.