Pionowe pompy wirowe

Coraz bardziej popularne są zatapialne pompy wirowe, jednostopniowe z wirnikiem jednostrumieniowym, zamkniętym, osadzonym bezpośrednio na wale silnika elektrycznego i kierownicą odśrodkową. Wylot z kadłuba tłocznego znajduje się w osi pionowej a wlot rozmieszczony jest wokół obwodu, pośród silnikiem a pompą. Wokół silnika, w niektórych pompach stosuje się płaszcz chłodzący. Napędzane są silnikami elektrycznymi o stopniu ochrony IPX8, znajdującymi się poniżej pompy.

Pompy wirowe opracowane ze staliwa stosowane są do pompowania wody gorącej o temperaturze do mniej więcej 250C oraz innych cieczy nie wykazujących silnego funkcjonowania korozyjnego w porównaniu do staliwa węglowego. Pompy wykorzystywane głównie do pompowania gorącej wody czystej w elektrowniach. Ciśnienie tłoczenia nie powinno przekroczyć 50 bar.

All-Pumps jest dystrybutorem wirowych pomp odśrodkowych. Pompy odśrodkowe są utworzone w oparciu o najnowsze techniki, rozwiązania techniczne i dostępne materiały. Wypadkowa prędkość obwodowa jest w najbardziej korzystny zamieniana na osiągi. Dzięki tej technice pompy wirowe odśrodkowe oferowane przez All-Pumps mają zapewnioną przewagę nad konwencjonalnymi pompami wielostopniowymi. Odśrodkowe pompy wirowe zapewniają szerokie spektrum wydajności przy niskim przepływie i dużej wysokości podnoszenia.

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.