Proza życia

Byt to to nazwa o całym szeregu logicznych znaczeń. Czy teoria, że byt to szara codzienność jest trafna? I tutaj nasza opinia zależy od naszego samopoczucia, czy dobrze się nam wiedzie. Codzienna proza życia, obowiązki i narzucone szybkie tempo powodują, że nieczęsto zastanawiamy się nad jego sensem. Takie myśli nachodzą człowieka, zazwyczaj, gdy jest na jakimś zakręcie, gdy historia wymyka się spod naszej kontroli, albo musi podjąć istotną decyzją zmieniającą całe obecne życie.
Człowiek jest kowalem swojego losu i sam wpływa na swoje życie. Potoczenie się naszych losów zależy od naszych zdolności, talentu, sumienności i wielu innych przyczyn. Okno na świat stoi otworem i przyjmie każdego z nas. Dużo zależy od szczęścia, od tego kogo spotkamy na swojej drodze – przez które okno przejdziemy, albo do których drzwi zapukamy. Perspektyw jest wiele i jeśli trafnie dokonamy wyboru to wejdziemy na właściwe tory swojego życia. Czasem o naszym życiu może zadecydować przypadek, podjęcie ryzykownej decyzji, która zmieni nasze dotychczasowe życie do spodu. Bywa, często, że odważne decyzje poprowadzą nas po szczeblach kariery na sam szczyt sukcesu. Ośmieleni pomyślnością pierwszej odważnej decyzji chętnie idziemy dalej. Ścieżki życia mogą być skrupulatnie zaplanowane przez nas, ale także dobrze może być dziełem przypadku.
Splotem wydarzeń może być na przykład niezamierzone spojrzenie na ogłoszenia o pracy w gablotach informacyjnych, obok których właśnie przechodzimy. Jeśli znajdziemy tam ciekawe informacje to już to wydarzenie może stać się pierwszym ważnym etapem w naszym życiu, który pokieruje naszym losem. Świetna i wysoka płatna praca, albo przemyślany pomysł na firmę to ważne punkty naszego życia. I nieważne czy naszym wyborem będzie praca w biurze rachunkowym czy zdecydujemy się na prywatną działalność nasze decyzje będą miały zawsze istotny wpływ na nasze losy. Życie każdej istoty to plątanina wyborów mniej lub bardziej kluczowe, ale mimo wszystko istotnie mających wpływ na dalsze koleje naszego losu, a często i naszej rodziny. Najważniejsze w życiu to brać swój los w swoje ręce, żeby nie żałować niewykorzystanych chwil.

Tags: , ,

Comments are closed.