Spływy kajakowe Rurzyca,Piława

– Piława – jest długa na prawie 80km, jako jedna z wielu zasila nurt Gwdy od jeziora Komorza do Dobrzycy. Czas spływu to ok. 4-6 dni.
– Dobrzyca – jej długość wynosi 60km, przy średniej szerokości 6,5m. Dopływ Piławy, od Machlin do Dobrzycy. Cały szlak Dobrzycy pokonujemy w 3-4 dni. Jest to równie ciekawa, co trudna rzeka. Spływy kajakoweWypożyczalnia kajaków

Płynąć po rzece stale kontroluj powierzchnię wody przed dziobem kajaka, zwracając bacznie uwagę na wszelkie zmarszczki, fale i wiry, są to z reguły sygnały o różnych podwodnych przeszkodach, które musisz ominąć.
Pilnie obserwuj tendencje zmian pogody. Nigdy nie wsiadaj do kajaka po spożyciu alkoholu i nie pij alkoholu w czasie pływania. Zwracaj uwagę na innych i pomagaj im w razie potrzeby. Mierz zamiary na siły, nigdy odwrotnie, nie szarżuj i nie wygłupiaj się na wodzie.

Podczas spływu kilkudniowego konieczne będzie skorzystanie z noclegu. Jeśli nie jesteście zaciekawieni spaniem pod namiotem – trzeba zabezpieczyć się w spis dostępnych po drodze noclegów.
– Rurzyca – im. Jana Pawła II. Rzeka mierzy długość 25 km. Czas spływu 1 dzień. Rozkładając trasę spływu kajakowego na 2 dni, podziwiać można piękno przyrody, a w wolnych chwilach łowić ryby w którymś z 6 jezior. Dopływ Gwdy od Trzebieszek do Krupska.

Kajakarzu, przestrzegaj tych zasad dla bezpieczeństwa własnego i osób z Tobą pływających. Pamiętaj również o tym, żeby nie zaśmiecać przyrody, z jaką masz okazję obcować. Pozostaw po sobie czystość, przyroda ma służyć również przyszłym pokoleniom.
Na wyprawę z kajakiem zabierz rzeczy niezbędne. Elektronikę i inne wartościowe przedmioty odpowiednio zabezpiecz.
Dorze też mieć spory zapas ciepłej odzieży zmianę. Nigdy nie wiadomo co po drodze zafunduje nam pogoda.

– Wałecka Pętla Kajakowa – na 45-kilometrowej trasie płyniemy przez 7 malowniczych jezior połączonych rzeczką Żydówką, a następnie Piławką i Dobrzycą. Prowadzi przez jeziora: Raduń, Zielno, Smolno Wielkie, Smolno Małe, Sumile, Bytyń Wielki, Bytyń Mały i kończy się na rzece Dobrzycy we wsi Ostrowiec. Czas spływu to 3-4 dni. To czas miło spędzony w wyśmienitym gronie i na łonie natury.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.