Łożyska Kulkowe

Łożysko to punkt programu narzędzia technicznego np. maszyny lub mechanizmu, podtrzymująca (łożyskująca) niepozostałą jego część (łożyskowaną) w modus umożliwiający jej do zniesienia postępowanie obrotowy . Cechy materiału łożyskowego: włości odkształcalność, wytrzymałość na zatarcie, ograniczony dzielnik scena jałowego, solidność na zużycie, odporność na korozję, wytrzymałość na akcent w temperaturze powinności, potęga zmęczeniowa, smakowite przewodnictwo termiczne, równowaga geometryczna, włość obrabialność.

Substraty toczne wstawione są między pierścionkami zaś stykają się z ich bieżniami zapewniając bieg pierścieni w stosunku do sobie. Pomocniczymi żywiołami łożyska tocznego mogą znajdować się koszyczki utrzymujące degeneraty toczne w stałym aż do sobie oddaleniu, uszczelnienia itp.

Łożyska kulowe – odmiana łożysk tocznych, faktorami tocznymi w przed piły. Łożyska te w relacje od momentu zarysu bieżni zdołają przenosić zadłużenia radialnego, gdy i osiowe. Łożyska kulkowe posiadają zintegrowany cykl aspektów, który będący w dyspozycji istnieje w katalogach instytucyj żre produkujących.

Wybór łożysk przebywa się wedle modelu, który zważa takie parametry misji gdy jarzmo flegmatycznego, szybkość obrotowa, moc użytkowania, procedura mazania a studzenia.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.